Joga – tai filosofija, mokymas, menas ir gyvenimo būdas, padedantis pažinti save ir atrasti vienybę su aplinka.

Joga balansuoja, derina, grynina ir stiprina praktikuojančio žmogaus kūną, protą ir sielą. Ji moko, kaip pagerinti sveikatą, kontroliuoti protą ir pasiekti ramybę. Tai savęs pažinimo būdas, kuris prasideda kūno tobulinimu, o baigiasi dvasios tobulinimu. Atlikdami jogos praktiką, žmonės pajunta laipsnišką virsmą, kuris pasireiškia didėjančiu sąmoningumu, iššūkių priėmimu ir sugebėjimu prisitaikyti prie įvairiausių gyvenimo situacijų. Vidinė būsena pakinta – išnyksta įtampa, išsivysto sutelktumas, atsiranda harmonija.

Joga – puikus būdas Jums išsaugoti fizinę ir psichinę sveikatą bei jausti pilnavertį gyvenimo džiaugsmą.

„Diva Namai“ Jums siūlo išbandyti Aštanga vinyasa Joga

Aštanga Vinyasa joga garsėja kaip viena fiziškai intensyviausių jogos rūšių. Neveltui žmonės renkasi šį jogos stilių, norėdami sustiprinti raumenis ar išlaikyti dailias kūno linijas. Tačiau tai ne tik fizinės pratybos kūnui. Tai menas, leidžiantis sukurti naują santykį su savo kūnu. Kaip mokė Šri K. Pattabhi Jois, Aštanga yra jogos rūšis, kur didžiausias dėmesys skiriamas asanoms (pozoms), pranajamai (kvėpavimo kontrolei) ir vinyasai (asanų susjungimui kvėpavimu ir judesiu). Jogos praktika suteikia jėgų ir išlaisvina, nes išjudinami fiziniai ir emociniai blokai, o kelyje į savęs priėmimą nebelieka baimės. Šios judesio – meditacijos sąjungos gilesnis tikslas – nuraminti protą ir atverti širdį.

Aštanga Vinyasa akcentuoja dinamiškos asanų sekos svarbą. Praktika pradedama Saulės pasveikinimais (Surya Namaskara A ir B), po kurių seka stovimosios asanos, sėdimųjų bei baigiamųjų asanų serijos. Visos praktikos metu palaikoma nuolatinė judesių ir kvėpavimo tėkmė, sukurianti vidinę fizinę šilumą, kuri valo kūną ir skaidrina mintis. Derinant dinamiško kvėpavimo, žvilgsnio fokusavimo ir energijos aktyvinimo metodus, visas dėmesys nukreipiamas į praktikuojančiojo vidų, o asanos atliekamos sklandžiai ir meditatyviai. Šios sistemos efektą galima pajusti labai greitai. Praktikuojant reguliariai, kūnas tampa stiprus ir lengvas, o protas – aštrus ir aiškus.